Ən güclü boksçular müəyyənləşdi

Ən güclü boksçular müəyyənləşdi
13-01-2018 / 13:05 DÖYÜŞ NÖVLƏRİ
274

Yeniyetmə boksçular arasında keçirilən açıq Bakı birinciliyi başa çatıb. Apasport.az saytının məlumatına görə, Boks Mərkəzində təşkil olunan yarışda 150-dək idmançı gücünü yoxlayıb.

 

4 gün davam edən turnirin yekununda ən güclülərin adına aydınlıq gəlib. 2002-2003-cü il təvəllüdlü boksçular arasında təşkil olunan birincilikdə komanda hesabında “Rabitə” İdman Klubunun üzvləri bütün rəqiblərini qabaqlayıblar. İkinci pilləni “Qəbələ” İK, üçüncü yeri “Neftçi” İK tutub. 

 

Qeyd edək ki, 14 çəki dərəcəsi üzrə baş tutan yarışda paytaxt klubları ilə yanaşı, 8 rayon komandası da qüvvəsini sınayıb.

 

Yarışın bütün mükafatçıları

 

44 kq

1. Nihad Ağakişiyev (“Qəbələ” İK)

2. Nicat Hüseynov (UGİM 7)

3. Tamerlan Cavadlı (“Spartak” İC)

3. Fərid Quliyev (“Neftçi” İK)

 

46 kq

1. Ruslan Qədirov (ROİL)

2. Fikrət Zeynalov (Gəncə)

3. Amir Quliyev (Hövsan OİK)

3. Azər Süleymanov (UGİM 7)

 

48 kq

1. Əsəd Ağayev (Cəlilabad)

2. Sənan Əhmədov (“Məhsul” İC)

3. Eltac Cəfərzadə (Ağdam)

3. Əsəd Ağayev (Cəlilabad)

 

50 kq

1. Zəlimxan Süleymanov (“Rabitə” İK)

2. Xudu Şuanverdiyev (“Gilan” İK)

3. Teymur Mehrəliyev (Sədərək İK)

3. Əli Mirzəyev (Qəbələ İK)

 

52 kq

1. Emil İbrahimov (“Rabitə” İK)

2. Mirabbas Şavruqlu (“Neftçi” İK)

3. Elmar Abbasov (“Rabitə” İK)

3. İlqar Tarverdiyev (“Qəbələ” İk)

 

54 kq

1. Əzrək Bəbirov (“Rabitə” İK)

2. Elgün Sultanov (“Neftçi” İK)

3. Novruz Sadıqov (“Rabitə” İK)

3. Osman Əliyev (ROİL)

 

57 kq

1. Rəşid Həsənov (“Rabitə” İK)

2. Murad Mirzəyev (“Rabitə” İK)

3. Eldəniz Baxşıyev (Astara)

3. Pərviz Xudiyev (Ağcabədi)

 

60 kq

1. Fərid Qarayev (“Neftçi” İK)

2. Raqif Qurbanov (“Qalib” İK)

3. Elşən Quliyev (DİN)

3. Fuad Bayramov (“Rabitə” İK)

 

63 kq

1. Samir Nəsirov (“Kür” İK)

2. İsa Novruzlu (“Qalib” İK)

3. Sadiq Bağırzadə (Astara)

3. Sadıq Quliyev (UGİM 7)

 

66 kq

1. Türkeş Mustafayev (Rabitə)

2. Ayxan İsmayılov (RİOEM)

3. Abil İsmayılov (“Neftçi” İK)

3. Kamal Əkbərov (UGİM 7)

 

70 kq

1. Nurlan Qasımov (“Qəbələ” İK)

2. Samir Vahabzadə (RİOEM)

3. Ramiz Cəlilov (“Rabitə” İK)

3. Rəmiş Cəfərov (“Neftçi” İK)

 

75 kq

1. Mehman Quliyev (“Məhsul” İC)

2. Cəfər Heydərli (Cəlilabad)

3. Həsən Osmanlı (MOİK)

3. Hikmət Yaqubov (MOİK)

 

80 kq

1. Murad Allahverdiyev (Tərtər)

2. Akif Həsənov (UGİM 13)

3. Rəvan Hüseynov (UGİM 7)

3. Yohannes Nuriyev (“Neftçi” İK)

 

+80 kq

1. Əhməd Əhmədov (“Rabitə” İK)

2. Mahir Abışzdə (MOİK)

3. Qürur Mustafazədə (Hövsan OİK)

3. Nəzmi Məmmədov (“Neftçi” İK)