Beynəlxalq turnirdə 630 taekvondoçu

Beynəlxalq turnirdə 630 taekvondoçu
13-05-2018 / 17:30 DÖYÜŞ NÖVLƏRİ
86

Taekvondo üzrə Heydər Əliyevin anadan olmasının 95-ci ildönümünə həsr edilmiş turnir başa çatıb. Apasport.az Azərbaycan Taekvondo Federasiyasının feysbuk səhifəsinə istinadən xəbər verir ki, uşaq, yeniyetmə və gənclər arasında keçirilən beynəlxalq turnir "Aran" taekvondo klubunun təşkilatçılığı, Ağcabədi rayon Gənclər və İdman idarəsinin, Azərbaycan Taekvondo Federasiyasının dəstəyi ilə baş tutub.

 

Yarışda respublikanın bölgələrində fəaliyyət göstərən taekvondo klub və bölmələrindən 630 uşaq, yeniyetmə və gənc taekvondoçu mübarizəyə qatılıblar.


11-12 may tarixlərində Ağcabədi Olimpiya İdman Kompleksində Gürcüstanın "Rustavi" taekvondo klubunun da iştirak etdiyi beynəlxalq yarışda döyüşlər "Daedo international" elektron sistemilə keşirilib və qaliblərə təşkilatçılar tərəfindən müvafiq diplom və medallar təltif olunub.
Şəxsi mübarizələrdə əldə edilən medal sayına görə RUGİM ilk pilləyə, "Aran" taekvondo klubu ikinci, Sumqayıt Təhsil üçüncü, D.İ.N. İ.C. dördüncü, "Ümid" T.K isə beşinci yerə sahib olub.

 

Uşaqlar 8-9 yaş.
Qızlar -18 kq.

1. Eteri Daşdəmirova---RUGİM.
2. Ruqiyyə İsayeva---"RUGİM.
3. Duyğu Yusifli---"Aran" T.K.
3. Leyla Məhərrəmova---"Hədəf Olimpiya" T.K.

Qızlar -21 kq.
1. Səmayə Şahvələdli---Göygöl.
2. Zəhra İsayeva---RUGİM.
3. Arifə Aslanlı---"Asiman" T.K.
3. Gülay Əliyeva---"Hədəf Olimpiya" T.K.

Qızlar -24 kq.
1. Xədicə Axundzadə---"Hədəf Olimpiya" T.K.
2. Səbinə Qurbanzadə---Sumqayıt Təhsil.
3. Nərmin Hacızadə---R.O.M.

Qızlar -27 kq.
1. Nurcan Həsənova---RUGİM.
2. Tahirə Musayeva---"Aran" T.K.

Qızlar -30 kq.
1. Fatimə Həsənova---Şəmkir.
2. Gülər Həsənova.

Oğlanlar -18 kq.
1. Sabir Məmmədli---Ümid T.K.
2. Sadiq Əliyev---"Aran" T.K.
3. Hüseyn Fərzəliyev---Ağdam.
3. Natiq Quliyev---"Aran" T.K.

Oğlanlar -21 kq.
1. Səfər Behbudzadə---"Aran" T.K.
2. Xəyal Səfərov---"Aran" T.K.
3. Yusif Qurbanzadə---Göygöl.
3. Tofiq Qəhrəmanov---"Kövsər" T.K.

Oğlanlar -24 kq.
1. Çingiz Həsənov---"Aran"T.K.
2. Kamil Vəliyev---"Aran" T.K.
3. Məhəmməd Məmmədli---Göygöl.
3. İlknur Əlimov---RUGİM.

Oğlanlar -27 kq.
1. Əli Mirzəyev---"Aran" T.K.
2. Tapdıq Həsənov---"Aran" T.K.
3. Adil Kazımlı---RUGİM.
3. Tamerlan Yaqubov---D.İ.N. İ.C.

Oğlanlar -30 kq.
1. Hüseyn Əliyev---RUGİM.
2. Turan Mahmudlu---RUGİM,
3. Renat Qasımzadə---D.İ.N. İ.C.
3. Yunis Səttarov---"Aran" T.K.

Oğlanlar -33 kq.
1. Usrafil Nəcəfov---RUGİM.
2. Məhəmməd Şükürov---"Aran" T.K.

Uşaqlar 10-11 yaş.
Qızlar -27 kq.
1. Xuraman Cavadzadə---Sumqayıt Təhsil.
2. Kamilla Ələsgərova---Sumqayıt Təhsil.
3. Tamilla Quluzadə---"Ümid" T.K.
3. Fərəngül Abbaszadə---"Aran" T.K.

Qızlar -30 kq.
1. Aydan Allahverdiyeva---Sumqayıt Təhsil.
2. Sofiya Nəcəfova---Sumqayıt Təhsil.
3. Fidan Nəsibova---Sərhədçi.
3. Mələk Murzayeva---R.O.M.

Qızlar -33 kq.
1. Nərgiz Kazımova---5 saylı"Gömrükçü" İ.K.
2. Pərvin Hüseynova---Şəmkir.
3. Cantap Mehemmedi---"Hədəf Olimpiya" T.K.
3. Aişe Ağamirzəzadə---"Ümid" T.K.

Qızlar -36 kq.
1. Səadət Abbasova---"Asiman" T.K.
2. Bahar İbrahimova---"Aran" T.K.
3. Minarə Abbasova---Sumqayıt Təhsil.

Qızlar -52 kq.
1. Nurtac Mehdiyeva---RUGİM.

Uşaqlar 10-11 yaş.
Oğlanlar -24 kq.

1. Mehdi Budaqlı---"Ümid" T.K.
2. Eltun Tanrıverdizadə---"Aran" T.K.
3. Emin Səfərli---Sumqayıt Təhsil.
3. Kənan Əliyev---"Aran" T.K.

Oğlanlar -27 kq.
1. Harun Salmanzadə---"Mübariz" T.K.
2. Osman Məcidov---Şamaxı.
3. Bəhruz Mirzəyev---Sumqayıt Təhsil.
3. Əsgər Nuriyev---"Neftçi" İ.C.

Oğlanlar -30 kq.
1. Vasif Səlimov---"Aran" T.K.
2. Fuad Məhərrəmli---Sumqayıt Təhsil.
3. Əkbər Həsənov---Gəncə.
3. Asim Quliyev---RUGİM.

Oğlanlar -33 kq.
1. Fateh Rəsulov---RUGİM.
2. Rüfət Əkbərli---Yevlax.
3. Kamal Əsgərov---RUGİM.
3. Əzim Gülməmmədli---RUGİM.

Oğlanlar -36 kq.
1. Elcan Əliyev---RUGİM.
2. Məhəmməd Əliyev---"Aran" T.K.
3. Nicat Mikayılov---"Quba" T.K.
3. Fərid Bədirli---"Ümid" T.K.

Oğlanlar -40 kq.
1. Elgün Əliyev---"Aran" T.K.
2. Hüseyn Süleymanov---"Neftçi" İ.C.
3. Nihad Əlizadə---RUGİM.
3. Hüseyn Rüstəmov---Sərhədçi.

Yeniyetmələr.
Qızlar -29 kq.

1. Tutu İsmayılova---RUGİM.
2. Mədinə Səfərova---"Asiman" T.K.
3. Aygül Mirzəyeva---Zərdab.

Qızlar -33 kq.
1. Nərmin Kərimli---"Hədəf Olimpiya" T.K.
2. Şəbnəm Novruzova---"Hədəf Olimpiya" T.K.
3. Mədinə Allahverdiyeva---Sumqayət Təhsil.
3. Şəbnəm Məmmədəliyeva---"Aran" T.K.

Qızlar -37 kq.
1. Səidə Əliyeva---Qusar.
2. Nigar Mehdizadə---"Mübariz" T.K.

Qızlar -41 kq.
1. Gülsüm Həsənzadə---Sumqayıt Təhsil.
2. Fatimə Məcidova---Sumqayıt Təhsil.
3. Aytac Məmmədova---Şəmkir.
3. Aysel Xeyrullayeva---Şamaxı.

Qızlar -44 kq.
1. Aysu Məmmədova---5 saylı "Gömrükçü" İ.K.
2. Aysun Mamedova---"Aran" T.K.
3. Nəzirə Ölməz---Sumqayıt Təhsil.
3. Fidan Hüseynzadə---Şəmkir.

Oğlanlar -37 kq.
1. Nihat Həsənov---Sumqayıt Təhsil.
2. Nihat Hacılı---Qax.
3. Feyzulla İsmayılov---Göygöl.
3. Bəyalı Əliyev---"Asiman" T.K.

Oğlanlar -41 kq.
1. Emin Novruzzadə---RUGİM.
2. Nihad Əlizadə---RUGİM.
3. Aqil Əhmədov---"Rustavi" T.K.
3. İslam Əlizadə---RUGİM.

Oğlanlar -45 kq.
1. Anar İbrahimov---D.İ.N. İ.C.
2. Xanlar Xanəhmədov---Quba.
3. Musa İsayev---D.İ.N. İ.C.
3. Fətulla Babayev---"Ümid" T.K.

Oğlanlar -49 kq.
1. Səyyad Dadaşov---Quba.
2. Cavad Vəlibəyov---"Quba" T.K.
3. İsmayıl Cəfərov---Gəncə.

Oğlanlar -57 kq.
1. Fərid Rəhimov---"Mübariz" T.K.
2. Vüsal Məmmədov---D.İ.N. İ.C.

Oğlanlar -61 kq.
1. Nihad Vəliyev---Şəmkir.
2. İsrafil Həsənov---"Rustavi" T.K.
3. Fəttah Fəttahzadə---R.O.M.
3. Elnur Muradlı---Qax.

Oğlanlar +65 kq.
1. Ramiz Cavadov---"Araz-Şöhrət" T.K.
2. Nurlan Çıraqov---"Kövsər" T.K.
3. Camal Əliyev---R.O.M.
3. Ceyhun Qəhrəmanov---"Quba" T.K.

Gənclər.
Qızlar -55 kq.
1. Qönçə Hüseynli---1 saylı "Gömrükçü" İ.K.
2. Aylin Eynullayeva---"Hədəf Olimpiya" T.K.
3. Gülnar Ağayeva---Zərdab.
3. Leyla Quliyeva---"Mübariz" T.K.

Oğlanlar -48 kq.
1. Ramal Hüseynov---D.İ.N. İ.C.
2. Əıi Əkbərov---"Aran" T.K.
3. İbrahim Məhərrəmov---"Aran" T.K.
3. Rəşad Həsənov---"Aran" T.K.

Oğlanlar -55 kq.
1. Bəşir Hüseynzadə---"Ümid" T.K.
2. Raul Əsədli---1 saylı"Gömrükçü" İ.K.
3. Pərviz İskəndərov---Sumqayıt Təhsil.
3. Yaşar Məmmədli---5 saylı "Gömürkü" İ.K.

Oğlanlar -63 kq.
1. Nicat Zamanov---"Ümid" T.K.
2. Əsgər Qurbanzadə---D.İ.N. İ.C.
3. Kənan Mahmudov---"Asiman" T.K.
3. Şükran Fərzizadı---Yardımlı.

Oğlanlar -73 kq.
1. Taleh Süleymanov---"Aran" T.K.
2. Saba Vartasaşvili---"Rüstavi" T.K.
3. Səmral Əsgərov---"Mübariz" T.K.
3. Əli Əsədov---"Ümid" T.K.

Oğlanlar +73 kq.
1. Ruslan Məmmədov---Sərhədçi.
2. Elnur Məhəmmədli---Yardımlı.